Referisani časopisi

povećaj font smanji font

U okviru redovne aktivnosti KoBSON prati dostupnost časopisa koji izlaze u Srbiji u međunarodnim bazama podataka, kao i klasifikaciju domaćih časopisa na stranicama Ministarstva nauke.

Referisani u Web of Science (WoS)
Referisani u Journal Citation Report-u (JCR)
Referisani u Medline-u
Kategorizacija časopisa na veb stranici Ministarstva nauke

Prijavljivanje novih časopisa za referisanje

Svake godine Thomson Reuters procenjuje oko 2.000 novih časopisa za referisnje u WoS, a nivo prolaznosti je do 10%-12%. Ta evaluacija je besplatna, i obuhvata striktno definisane kriterijume. Nakon početnog prijavljivanja, potrebno je poslati naredne tri sveske neposredno nakon objavljivanja.

Istovremeno, postoje jasno definisani kriterijumi za izbor zbornika sa konferencija koji će se referisati u bazi - Thomson Reuters Conference Proceedings Selection Process.


Referisani u Journal Citation Report-u (JCR)

Naslov20082009201020112012
Acta Veterinaria - Beograd0.1670.1790.1690.1670.258
Applicable Analysis and Discrete Mathematics0.6450.7540.887
Archives of Biological Sciences0.2380.3560.3600.791
Chemical Industry and Chemical Engineering Quarterly0.5800.6100.533
Computer Science and Information Systems
0.3240.6250.549
Filomat0.1010.4210.714
Genetika0.4400.372
Hemijska industrija0.1170.1370.2050.463
Int Journal of Electrochemical Science2.1752.8083.729Title Suppressions
Journal of Medical Biochemistry0.6101.084
Journal of Mining and Metallurgy: Sec B0.5481.2941.3171.435
Journal of the Serbian Chemical Society0.6110.8200.7250.8790.912
MATCH-Comm Math Comp Chemistry3.5003.2173.2912.1611.768
Nuclear Technology and Radiation Protection0.7061.1591.000
Panoeconomicus0.0780.3960.400
Psihologija0.0820.1410.2790.292
Publications de l Institut Mathematique-Beograd0.195
Science of Sintering0.4120.4860.4030.2740.278
Srpski arhiv za celokupno lekarstvo0.1940.1900.228
Thermal Science0.4070.7060.7790.838
Vojnosanitetski pregled0.1990.1790.210

Više o Journal Citation Report-u i impakt faktoru.

Referisani u Medline-u

Naziv časopisa
1Acta chirurgica Iugoslavica
2Glas. Srpska akademija nauka i umetnosti. Odeljenje medicinskih nauka
3Medicinski pregled
4Srpski arhiv za celokupno lekarstvo
5Vojnosanitetski pregled

O proceduri za prijavljivanje časopisa možete pročitati na stranici o Medline-u.

Detaljne informacije o Kategorizaciji časopisa na veb stranici Ministarstva nauke nalaze se na stranici Kategorizacija časopisa.


KoBSON projekat je podržan od strane Ministarstva nauke Republike Srbije